Bližšie informácie o terapeutických službách

Bližšie informácie o terapeutických službách

Čo všetko je zahrnuté v jednotlivých službách: Diagnostika; Konzultácia; Rehab1 (50min) a Rehab2 (70min) - Rekondično-regeneračná terapia; Masáže; Bankovanie; Manuálna terapia/masáž- typy masáží; Odborná konzultácia vo výžive; Odborná konzultácia s kompletnou anamnézou tela 60 min; Servisná konzultácia 45min; Čo je Fitrehab?; Kineziológia Onebrain- technika na odstránenie emocionálneho stresu; Služba Tejpovanie; Služba Moxovanie.

Služba DIAGNOSTIKA:

Prečo vôbec absolvovať diagnostiku?

Nebol(a) som na  operácií a ani nie som po úraze, ale predsa mám bolesti chrbta, hlavy, krčnej, krížovej, nôh, rúk, ramien a často ma bolí aj celý človek. Ak sa v týchto slovách spoznávate, diagnostika je určená aj vám. Tieto bolesti nás obmedzujú v bežnom živote. A práve sa nachádzame v bode, kedy je prevencia tou najlepšou a najvhodnejšou voľbou prečo prísť na diagnostiku. Prevencia je lacnejšia. Vaše telo sa Vám odvďačí tým, čo mu dáte. Či už zmeníte svoje pohybové návyky, upravíte stravovanie alebo dokonca zmeníte celý svoj životný štýl, stále je to krok ku lepšiemu zdraviu. Diagnostika je aj na mieste po návšteve ortopéda, neurológa, traumatológa, chirurga či iného špecialistu. Stačí si so sebou priniesť správu v písomnej podobe, prípadne si môžete so sebou priniesť aj CD so záznamom MRI alebo RTG snímok.

Trvanie: 

 • Veľká diagnostika: 60min
 • Malá diagnostika (po operácii, úraze ruky, členky, drobné kĺby) : 30min

 Služba KONZULTÁCIA:

Nie ste si istí, či potrebujete diagnostiku? Tak môžete využiť 20 minútovú konzultáciu a porozprávať sa o možných riešeniach ešte predtým ako sa rozhodnete zlepšiť svoj zdravotný stav.

Trvanie: 20 min

Služba REHAB 1 (50min) a REHAB 2 (70min):

Čo je to  Rekondično-regeneračná terapia?

Druhý názov pre rehabilitáciu, ale pre lepší prehľad: táto terapia môže byť preventívna, ale i liečebná. Je určená pre klientov s chronickými a akútnymi  bolesťami ale v oblasti pohybového aparátu a vedie k prevencii vzniku týchto bolestí a niektorých ďalších porúch pohybového aparátu.

Vychádza z modernej koncepcie odboru, využíva princípy klinickej neurofyziológie a vývojovej kineziológie. Základným stavebným kameňom je funkčná diagnostika pohybového aparátu. Zároveň nadväzuje neskôr na rekondičnú zložku, a tou je služba Fitrehab. Súčasťou individuálneho cvičenia je zároveň aj manuálna terapia. Po absolvovaní ste pripravení prejsť k svojmu osobnému trénerovi, ktorý s vami bude zlepšovať vašu silu, obratnosť, koordináciu, rýchlosť, budovanie svalov a vo finále lepšiu postavu.

Čo sú MASÁŽE a ako pôsobia?

Masáž je špeciálna procedúra, ktorá je využívaná predovšetkým k upevneniu telesného a duševného zdravia, k posilneniu organizmu, k zvýšeniu výkonnosti alebo k osvieženiu po fyzickej i psychickej námahe, či k zlepšeniu celkového vzhľadu, poprípade k liečeniu alebo doliečovaniu niektorých chorobných a poúrazových stavov. Masáž je možné definovať ako systematicky vykonávané dotyky, ktoré poskytujú úľavu, navodzujú pocity pohody alebo utužujú zdravie.

Masáž môže mať na človeka buď stimulujúce alebo sedatívne účinky. To znamená, že ho môže povzbudiť, celkovo aktivovať a pripraviť ho tak na chystaný výkon. Na druhej strane počas masáže môže dôjsť k relaxácii, uvoľneniu psychického napätia, odstráneniu napätia príliš stiahnutých svalov, uvoľneniu kŕčovito stiahnutých svalov, zmierneniu a odstráneniu bolestí a nespavosti.

V kondičnej príprave je nevyhnutné zaradiť aj pasívnu zložku regenerácie, a to je napríklad:

BANKOVANIE:

Je pre mňa vhodné? Čo je to za terapiu? Tie „cucfleky“ mi zostanú dlho? Bankovanie je vákuová terapia pomocou baniek. Na bankovanie s ohňom sa používajú sklenené banky a na „bez-ohňové“ sa používajú silikónové, plastové a iné. Prikladajú sa na pokožku na určité miesta (reflexné zóny, akupunktúrne body, …). Zlepšuje sa pomocou nich krvný a lymfatický obeh, regulujú sa funkcie nervového systému, stimulujú vnútorné orgány.

Čo sú tie červené fľaky po bankovaní?

Keď sa banka priloží k telu tak, aby sa vytvoril podtlak a vsaje do seba časť kože aj s podkožím, spôsobí to okrem iného aj popraskanie drobných cievok.

Cieľ bankovania:

Červené krvinky preniknú do priestoru vytvorí sa malý výron (popraskanie cievok na koži / v podkoží) krvi aj lymfy, čím sa zvýši cirkulácia krvi a prívod kyslíka do okolia. Nastane liečebný a regeneračný proces na tele.

Ako často môžem chodiť na bankovanie?

Napr.: 1-x týždenne- max 12-krát po sebe a po tom nasleduje mesiac pauza. ! Pauza od prvého bankovania by mala byť 2-3 dni !

 

Bankovanie je vhodné pri:

 • bolesti v okolí kĺbov
 • bolesti chrbta, šije, hlavy
 • bolesti orgánov - obličky, močový mechúr
 • zníženom imunitnom systéme
 • spomalenom lymfatickom systéme
 • nedostatočnom prekrvení dolných a horných končatín
 • bolestivej menštruácii
 • astme

 

Bankovanie nie je vhodné pri:

 • hemofílii
 • leukémii
 • krehkých cievach
 • tehotenstve
 • vysokom krvnom tlaku
 • vysokom štádiu cukrovky
 • nádorovom ochorení
 • horúčke

 

Služba MANUÁLNA TERAPIA - MASÁŽ:

Masáž (zameraná terapeutickým smerom v podobe manuálnej terapie):

Manuálna terapia je masáž spojená s uvoľnením spúšťových bodov v napätom svale. Pomáha zároveň uvoľniť priebeh celého svalu a okolie kĺbu, či viacerých kĺbových spojení. Zároveň ako sa dá lokálne uvoľniť, je možné sval stimulovať k rýchlejšej regenerácii. Dochádza k lepšiemu odtoku lymfatických tekutín v dráhe a zároveň aj k zníženiu napätia a opuchov v tele.

TYPY MASÁŽÍ:

Športová masáž

Masáž , ktorá je prevažne zameraná na tri fázy prípravy svalstva . Stimulačná pred športovým výkonom a počas neho. Relaxačná už po športovom výkone.

Liečebná masáž

Masáž, ktorá v sebe spája prvky mäkkých techník, reflexnej prípravy svalu, myofasciálnych techník a preliatie energetického nedostatku a energetického prebytku do rovnováhy. Je veľmi vhodnou alternatívou po operáciách , úrazoch a aj vtedy ak máte radi nižší tlak na telo.

Reflexná masáž chodidiel

Terapia využíva rad tlakových techník, ktoré stimulujú konkrétnu reflexnú oblasť chodidiel, s úmyslom vyvolať užitočnú odozvu v iných častiach tela. Reflexné body na chodidlách sú spojené s určitými časťami tela a tým, že reflexológia tieto body stimuluje, sa po tele šíria vlny uvoľnenia.

Reflexná terapia sa osvedčuje pri problémoch s krčnou a bedrovou chrbticou, pri migréne, ale tiež pri autoimunitných ochoreniach, s ktorými si klasická medicína často nevie poradiť - astmy, artrózy alebo alergie. Dokáže údajne  vyčistiť organizmus, oslabený dlhodobým užívaním liekov.

Reflexná terapia podporuje uzdravovanie pri závažnejších aj ľahších ochoreniach. Vytvára uvoľnenie svalov a podporuje prirodzenú detoxikáciu organizmu.

Služba Japonská masáž SHIATSU

Aká  je Japonská tlaková masáž SHIATSU (Šiacu)?

Je to japonská dotyková terapia, zahrňujúca akupresúru, masážne hmaty, mäkké techniky, mobilizácie, trakcie, reflexnú terapiu, relaxačné techniky a moxovanie jemnejším ťahom ako poznáte u Thajskej techniky.

Cieľom je uvedenie tela do energetickej rovnováhy , čiže zharmonizovanie. Pracuje sa s energiou čchi (či alebo ki), ktorá prúdi meridiánmi (vnútorné energetické dráhy).

Okrem prstov využíva terapeut aj dlane, zápästia, predlakti, lakte, kolená a chodidlá. Často používa manipulačné cviky (pasívne rotácie) a naťahovacie cviky.

Shiatsu sa vykonáva cez voľné oblečenie na zemi na podložke.

Rozdiel medzi klasickou masážou a Shiatsu je ten, že pri klasickej masáži masér rozmasíruje stuhnuté miesta, odstráni z tela povrchové brnenie, ale nevyrieši príčinu problému, kvôli ktorému si telo toto brnenie telo vytvorilo.

Zaujímavosť: Podľa čínskej medicíny sa choroba dá rozpoznať podľa zmien v energetickom systéme minimálne 6-9 mesiacov pred tým, než sa prejaví na fyzickom tele ako zmena funkcie alebo orgánová porucha.

Služba  ODBORNÁ KONZULTÁCIA VO VÝŽIVE:

Čo znamená komplexná analýza tela Bioimpedančným prístrojom a aký má prínos?

Pomocou komplexnej diagnostiky zistíme podiel vody v tele, celkovú váhu, percento zaťaženia kostí, percento množstva podkožného tuku, metabolický vek vašich orgánov, percento svaloviny a jej rozloženie voči tuku, množstvo viscerálneho tuku, lymfatické zaťaženie a kalorický príjem nevyhnutný na fungovanie zdravého tela.

Na základe merania množstva vody v tele Vám dokážeme určiť retenciu vody, teda jej zadržiavanie v organizme, resp. prípadné edémy (opuchy), ktoré môžu byť znakom vážnejších zdravotných problémov, súvisiacich s ochorením obličiek alebo pečene. Okrem toho diagnostika napomáha odhaľovať množstvo podkožného i viscerálneho tuku. Práve vysoké hodnoty viscerálneho tuku sú nebezpečné pre zdravie vnútorných orgánov.

Analýzu zloženia tela je vhodné využiť pri akomkoľvek druhu športovej aktivity, keďže umožňuje zhodnotiť efektivitu daného cvičenia. Pomáha vyvarovať sa istému dysbalansu, ktorý môže vzniknúť pri nerovnomernom zaťažovaní niektorej časti vášho tela. 

Energetické testovanie vhodnosti potravín - pomocou kineziológie je možné určiť presnejšiu vhodnosť konkrétnych potravín pre vaše stravovacie požiadavky.

 

Odborná konzultácia s kompletnou anamnézou tela 60 min 25,- €

Konzultácia zahŕňa:

 • Meranie na Bioimpedančnom prístroji + zdravotná anamnéza
 • DDD výživy a aktívny životný štýl
 • Regulácia hmotnosti, úbytok nežiadúcich tukov- rast svalovej hmoty
 • Športová výživa – výkon, ochrana, regenerácia
 • Zostavenie stravovacieho plánu podľa individuálnych potrieb k prihliadnutiu energetického príjmu voči výdaju

 

Servisná konzultácia 45 min 

Konzultácia zahŕňa:

 • Mesačné zhodnotenie na Bioimpedančnom prístroji
 • Konzultácie po dobu výsledkov a aj po nich

 

Čo je FITREHAB?

Fitrehab je rekondičné cvičenie a je jednou z foriem telesných aktivít zameraných na budovanie kondície, stability, mobility v kĺboch, obratnosti a svalovej sily. Za pomoci opakovania niekoľkých sérii podľa tréningovej záťaže dochádza k spevňovaniu a tvarovaniu svalstva. V kombinácii so strečingom napomáha odstraňovať svalové dysbalancie. Pri pravidelnom a správne prevedenom cvičení dochádza k tvarovaniu postavy. V kombinácii s aeróbnou záťažou je účinným prostriedkom k znižovaniu nadváhy.  Je jednou z metód pri poúrazovej rehabilitácii (atrofia svalstva, instabilita...) Súčasťou fitrehab programu je aj analýza stravovania + následná úprava stravovania pre individuálne potreby a masáž či manuálna terapia.

Dva typy:

Fitrehab 1

Rekondičné cvičenie 3x týždenne + Analýza na bioimpedančnom prístroji+ 3x masáž mesačne.

Fitrehab 2

Rekondičné cvičenie 2x týždenne + Analýza na bioimpedančnom prístroji+ 2x masáž mesačne.

 

Služba KINEZIOLÓGIA ONEBRAIN - technika na odstránenie emocionálneho stresu

Minulosť nezmeníme, ale uložené emócie áno

Uvoľnenie emocionálneho bloku (stresu) metódou One Brain spočíva v nájdení tejto príčiny a následne jej odstránení. Na identifikáciu príčiny sa používa svalový test, ktorý vychádza zo spomínanej kineziológie. Svalový test čerpá informácie z bunkovej pamäti, preto nás zavedie aj k udalostiam, ktoré sa stali v prenatálnom období či rannom detstve, preto si ich na vedomej úrovni nepamätáme. Uviaznutá energia sa uvoľní/odblokuje pomocou špecifických korektúr, ktoré vedú k pochopeniu a zmene správania, k zmene postoja, odpusteniu či prijatiu  – to už záleží od konkrétnej situácie a osoby.

Priebeh každého sedenia je vysoko individuálny a klient po ňom cíti úľavu, pretože sa mu podarí vyrovnať sa s niečím, s čím sa nevedel vyrovnať v minulosti. Pozitívne výsledky odblokovania stresu sa následne premietnu do viacerých oblastí života a zmena myslenia a umožnia plnohodnotnejšie prežívanie na fyzickej, duševnej aj mentálnej úrovni.

 

Doplnkové služby

Služba TEJPOVANIE

Tejpovanie je dnes už štandardnou metódou používanou v športe, športovom lekárstve, v rehabilitačných centrách a relatívne novou metódou v terapii porúch pohybového aparátu bežnej populácie. Názov metódy „tejpovanie“ či „taping“ pochádza z anglického slova „tape“, čo vo význame slovesa vyjadruje „zalepiť“ a význam podstatného mena „tape“ vystihuje v tomto prípade slovenský ekvivalent „páska“.

Tejpy sa používajú k fixácii alebo spevneniu kĺbovych štruktúr alebo svalov. Ich hlavnými kvalitami by mala byť pevnosť, nedajú sa roztiahnuť a lepivosť - adhézia. Pri klasickom tejpovaní sa tejpovacia páska obvykle ponecháva iba po dobu športovej aktivity. Pri tejpovacích páskach, ktoré sa používajú pri tejpovaní metódou nazývanou kineziotejping. Kinezio tejp vďaka svojej pružnosti neobmedzuje v pohybe a jeho vlastnosti napodobňujú vlastnosti ľudskej kože. Preto kinezio tejp môže na koži zostať až 5 dní. Tento druh tejpovania sa používa k liečbe akútnych, tak aj chronických bolestí pohybového a svalového aparátu

Služba MOXOVANIE

Čo je moxovanie?

Moxovanie je dodávanie energie tam, kde chýba.

Základ moxy tvorí bylina palina, ktorá rastie vo voľnej prírode. Existuje viacero druhov moxy, oddeľujú sa tvarom a zložením byliniek.

Moxovanie patrí medzi liečebné metódy tradičnej čínskej medicíny, pri ktorej využívame teplo, ktoré sa tvorí pomalým horením zmesi bylín. K moxovaniu používame Moxy „cigary“. Tie po zapálení pôsobia jednak svojím teplom, a jednak svojou liečivou energiou zo spaľovaných bylín na akupunktúrne body a príslušné orgány. Dochádza k prehriatiu a uvoľneniu jednotlivých častí tela, ale hlavne energia z bylín vstupuje do akupunktúrnych dráh, vyrovnáva ich, aktivizuje akupunktúrne body, doplňuje energiu, podporuje krvný obeh a vylučuje z tela chlad a bolesť.

Pri prehrievaní sa rovnomerným, pomalým horením vlákien paliny vyrába teplo, ktoré preniká do svalov a ohrieva dráhy a dráhové obehy. Podporuje tiež cirkuláciu energie čchi v organizme, odstraňuje chlad, vlhkosť a vyháňa vonkajšiu patogénnu energiu.

Moxovanie je vhodné pri stavoch vyčerpanosti, nespavosti, depresii, úzkostiach a strachu, únavový syndróm, chronická zimomravosť.

 •  rekonvalescencia po ťažkom ochorení, operácii alebo pôrode
 • poruchy imunity a náchylnosť k častým infekčným ochoreniam
 • poruchy trávenia, nechutenstvo, priberanie na váhe
 • poruchy menštruačného cyklu
 • poruchy frekvencie močenia – časté a nočné močenie
 • bolesti chrbtice a pohybového aparátu
 • bolesti hlavy, migrény
 • Vhodné aj pri prechladnutí a chrípke, ale bez horúčky
 • pozitívne pôsobí na poruchy tráviaceho traktu, chronický žalúdočný a dvanástnikový vred, chronickú hnačku i zápchu
 • pomerne účinná aj pri terapii neplodnosti
 • aplikuje sa aj pri liečbe chorôb a bolestí zapríčinených chladom, vlhkom, prievanom a zmenami ročných období, pri poruchách prekrvenia, pocitu chladu v tele (napr. “zmrznuté rameno”) a aj po športových zraneniach

Zaujímavosť: V tradičných dielach čínskej medicíny sa uvádza, že pravidelné moxovanie určitých bodov na tele dokonca predlžuje ľudský život.
Vôňa moxy vytvára kreatívne myslenie.

Kedy je najvhodnejšie prísť na moxovanie?

V čase, keď  už ste po práci a môže prísť kľud. Tiež je dôležité, aby ste aj psychicky nezaťažovali myseľ ani pred ani po moxovaní. Odporúča sa nepiť alkohol, nepozerať TV, nekúpať sa v ten deň a jesť v ten deň ľahšie jedlá, nejesť hodinu pred a po terapii. Ideálne je oddýchnuť si v teple domova.

REZERVÁCIA

Termín rekondično-regeneračnej terapie si môžete objednať na telefónnom čísle 0911 503 053 alebo e-mailom: rehabinak@gmail.com 

Rezervácia je možná aj na: https://www.rezervujsi.sk/rehabilitaciainak

CENNÍK nájdete TU

 INFO:

1. V prípade zrušenia termínu menej ako 24 hodín pred jeho absolvovaním si účtujeme 15,- €. 

2. V prípade odhlásenia termínu v deň absolvovania, resp. neodhlásenia, termín prepadne bez náhrady

 

 

 

Rezervujte si hodinu